Hodnocení a shrnutí setkání členů cechu v Karlových Varech

20.11.2018 14:58

 Ve dnech 2. - 3. 11.  2018 se na penzionu Hubertus Karlových Varech Mattoniho nábřeží uskutečnilo setkání masérů našeho Cechu a jejich příznivců.

V pátek 2.listopadu od 16.00 hodin se uskutečnila  přednáška MUDr. Dagmar Spišákové na téma civilizační choroby a jejich prevence, na ni od 17.00 hod navázal  MUDr. Jiří Prokop s tématem oční choroby, jejich prevence a léčba.

 Na oba lékaře byly od účastníků přednášek vznášeny různé dotazy.

MUDr. Dagmar Spišáková i MUDr. Jiří Prokop zodpovídali naše dotazy ke spokojenosti všech zúčastněných.

Myslím si, že i pro naši masérskou profesi i různé stupně zrakových vad, byly přednášky obou lékařů velice zajímavé. 

 Proti původnímu plánu se přednášky protáhly, takže přednáška od 18.00 hod na téma příspěvky na kompenzační pomůcky, zřízení chráněné dílny a další dávky úřadu práce pro zrakově handicapovanébude účastníkům setkání v Karlových Varech poslána písemně nebo v elektronické podobě.

 V sobotu 3. listopadu se uskutečnily ukázky technik z masérské praxe:

 1. technika uvolnění pánve, kyčlí a SI skloubení, které vedl Josef Hlaváček.

 2. Další představovanou technikou je Dornova metoda, tuto techniku představil pan Karel Pospíšil.

Bylo velice příjemné, že se o představované techniky zajímali nejen členové cechu, ale také jejich doprovody.  Každý z masérů mohl obohatit ostatní svými zkušenostmi a pro mnohé bylo překvapující, že každá technika nabízí mnoho možností a mnoho způsobů využití.

   V podvečer jsme se přemístili do Ostrova nad Ohří, kde jsme se zúčastnili Šlágrbálu, který skvěle uváděla Martina Brožová, k tanci a poslechu vystoupila Veselá trojka a Radek Žalud.

   Na ples i z plesu byla zajištěna společná doprava a v neděli se postupně účastníci rozjeli vyzkoušet získané zkušenosti a znalosti do každodenní masérské praxe.

 

                                      Josef Hlaváček, Karel Pospíšil, Miroslava Mečířová

 

 

 

—————

Zpět