pozvánka na seminář baňkování

06.08.2018 11:46

Pozvánka na seminář baňkování

Tento seminář se uskuteční pod vedením pana Ondřeje Hladíka, DiS a Karla Pospíšila v sobotu 15. září 2018 v Praze na rekvalifikačním a rehabilitačním středisku na Dědině.  Zahájení semináře proběhne v sobotu 15. září v 9.00 hod na rekvalifikačním a rehabilitačním středisku na Dědině. Seminář je v rozsahu 2 hodiny teorie a 6 hodin praxe. Poplatek pro členy cechu činí 800,- Kč. Poplatek bude vybírán na místě. Po absolvování tohoto semináře obdrží účastníci potvrzení o absolvování výukového semináře. Ti, kteří mají zájem zajistit nocleh, tuto skutečnost uvedou v přihlášce, ale nocleh si hradí sami na místě. V ceně semináře je: oběd, výuka, materiály. Přihlášku je nutné zaslat nejpozději do 31. 8. 2018 na email: cechzpmaseru65@gmail.com. Upozorňujeme, že přihlášení na akci je závazné. V případě dotazů se obracejte na pana Hlaváčka tel. 605 716 897.

Charakteristika semináře:

 

Velmi uznávaná starověká čínská metoda, známá již přes 3000 let. Baňky se přikládají na určená místa (reflexní zóny, akupunkturní body, a-shi zóny) nebo se používají k masáži. Tato technika je jedna z nejúčinnějších na onemocnění a problémy pohybového aparátu (ztuhlé svaly, partie zad a krku, bolesti zad apod.), ale i na onemocnění trávicího, dýchacího a pohybového aparátu.

Pro masáž i pro přikládání lze použít čtyři druhy baňek

·       klasické skleněné (ohnivé) baňky, používají se nejčastěji (lze dosáhnout slabého, středního i silného podtlaku)

·       baňky s balónkem využíváme u dětí a u pacientů, kteří mají obavu z ohně

·       gumové baňky (silikonové) jednoznačně nejlepší doplněk masáží, jejich výhoda je snadná manipulace a nerozbitnost, v kosmetice jsou využívány k masáži proti "Celulitidě"

·       umělohmotné baňky s pumpou můžeme prakticky využít ve všech předchozích případech. Pro jemnou i hlubokou (tvrdou) terapii a masáž i u dětí a u pacientů, kteří mají obavu z ohně. Dobře se desinfikují, snadná manipulace.

TECHNIKA S OHNIVÝMI BAŇKAMI  NENÍ PŘÍLIŠ VHODNÁ U TERAPEUTA SE ZRAKOVÝM POSTIŽENÍM A PROTO PŘEDNÁŠENA NEBUDE.

 

Co Vám seminář baňkování přinese a co se naučíte.

·       Pří praxi se naučíte baňkovou masáž zad, beder a šíje

·       V teorii si přiblížíme historii baňkování a základy tradiční čínské medicíny vstahující se k této technice.

·       Naučíte se různé techniky přisávání baňky

·       Získáte základní i pokročilé dovednosti s manipulací baňkou a odborné znalosti pro provádění baňkování.

 

 přihláška ke stažení   zde  

 

—————

Zpět