Seminář čínská masáž

21.12.2015 09:59

 Cech ZP masérů připravil pro své členy adalší zájemce seminář s názvem  ČÍNSKÁ MASÁŽ

Seminář se uskuteční v sobotu 13. února 2016 v rekvalifikačním a rehabilitačním středisku v Praze na Dědině.  Seminář bude zahájen v 9.00 hod a konec je naplánován přibližně na 18  hodin.

V pátek nebo v sobotu večer si mohou kolegové maséři vyměnit zkušenosti ze své praxe. Seminář povede Josef  Hlaváček a Ondřej Hladík, DiS.Pro zájemce je možné zajistit ubytování  z pátku na sobotu i ze soboty na neděli. Ubytování si každý hradí sám. Cena za seminář je dobrovolná, dle možností každého účastníka.

    Zájemci se mohou hlásit na email: pavel.rogalo@seznam.cz nebo tel. 605716897 pan Hlaváček nebo 603 265 875 pan Rogaczewski. Přihlášky s vyznačením zájmu o ubytování zasílejte nejpozději do 29.1.2016.

Přihláška ke stažení zde

    Co je to čínská masáž a kde ji můžeme  využít?

Jedním ze způsobů jak dosáhnout tělesné a duševní pohody je čínská masáž.    

Číňané již před několika tisíci lety objevili v kůži body, které na západě nazýváme akupunkturními. V těchto bodech můžeme prokázat jiné vlastnosti, ať již tepelné, elektrické, chemické nebo mikroskopické, než v jejich bezprostředním okolí.Stimulací těchto bodů vznikají kromě nervových pochodů také další pochody chemické, hormonální atd. Vytvoří se takzvané vnitřní morfium - endorfin, což je látka, která upravuje vnitřní rovnováhu těla, zlepšuje náladu, snižuje bolestivost nebo ji úplně potlačuje. Endorfiny také vznikají i při přiměřené tělesné činnosti a při smíchu, na to pamatujte. Podobný účinek má polykání léčiv, ale východní medicína raději bez aplikace léčiv. Tuto masáž provádíme sami na sobě, nebo za pomoci jiné osoby (nebo na jiných osobách).      

 Dopravní dispozice:

Linka autobusu č.119 z Nádraží Veleslavín na zastávku Dědina nebo linka č.142  z nádraží Veleslavín na zastávku sídliště na Dědině. Na nádraží Veleslavín se dostanete metrem linka A. Časy jednotlivých spojů nelze pro únor ještě zjistit, protože ještě nejsou hotové nové jízdní řády. Nutno ověřit později, až budou platné jízdní řády.

   Těšíme se s Vámi na setkání.

      S pozdravem

          Cechmistr Josef Hlaváček 

—————

Zpět